Meme Nasıl Büyür?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Meme Nasıl Büyür?

Meme nasıl büyür, birçok kadın tarafından merak edilir. Meme küçüklüğü bazı kadınlarda vücut yapısı gereğidir. Eğer 18 yaşına gelinmiş ise bilinmeli ki memeleriniz gelişimini tamamlamış durumda farklı çözümlere başvurulmalıdır.


Meme Nasıl Büyür


Kadın göğsünü oluşturan iki ana doku vardır. Birisi süt yapan meme bezleri, bir diğeri ise bu bezlerin arasında ve derinin altında birikmiş yağ dokusudur. Eğer bir protez kullanılmayacaksa, memeyi büyütmek için bu iki dokudan birinin artırılması gerekiyor. Yağ dokusunu artırmanın yolu kilo almaktır. Ama kişi kilo alırken vücudunuzun nerede yağ biriktireceğini bilemeyiz. Siz memeleriniz yağ toplasın istersiniz ama basenleriniz veya karnınız yağ biriktirir genel olarak.

Memeyi oluşturan bir diğer doku olan süt bezlerini büyütmek ise ancak hormonlarla mümkündür. Hamilelikte vücut memelerini büyüten hormonlar salgılar ve o nedenle meme büyür. Doğum gerçekleşir, süt salgılatan hormonlar devreye girer. Emzirme sona erince bu hormonlar normal miktarına düşer ve memeler de tekrar küçülür. Eğer memeleri büyütmek için hormon kullanılmaya kalkılırsa rahim ve meme kanseri olma riskiniz çok artar. Hormon kullanımına bağlı olarak birçok yan etki bir tarafa ilaç kullanımı kesilmesi durumunda göğüslerin tekrar küçülmesi durumu kaçınılmazdır. İşte bu sebeplerle ilaçlarla tedavi yapılamamaktadır.


Memeler Yağ ile Büyütülebilir mi?


Örneğin 75 A beden olan iki göğsü ele alalım bunu en az 80 B ölçüsüne getirmek istiyoruz. Bunun için toplam olarak 400-500 cc hacme ihtiyaç duyulmaktadır. Kullanılan yağ alma teknikleri herhangi bir insanın vücudundan bu kadar yağ almayı mümkün kılıyor, en zayıf kişilerde bile bir sorun yaşanmamaktadır.

Yağ dokusu oldukça narin bir dokudur. Yağ dokusunu zedelemeden almak neredeyse imkânsız bir durumdur. Alınan yağ dokusunun konulduğu doku içinde canlı kalması ise yalnızca oradaki damarlardan beslenmeye başlaması ile mümkündür. Bunun için çok kalın bir yağ dokusu parçası kullanılmaz. Çünkü kalın dokunun ortasında kalan bölümdeki yağ hücreleri damarlarla kontakt kuramaz böylelikle ölürler ve erir giderler. O zaman alınan yağ dokusunu yalnıza ince tabakalar halinde göğüs içine enjekte ederek vermek gerekir. Bugün bu yapılıyor. Ancak ne yazık ki verilen yağ dokusu büyük oranda eriyor. O sebeple istenilen büyüklüğe ulaşana kadar tekrar ameliyat olmak gerekiyor.

Memenin büyütülmesi için en çok kullanılan yöntem silikon protez yöntemidir. Bu yöntem diğerlerine göre daha kolay ve daha iyi sonuçlar vermektedir. Mesela silikon protezler yaklaşık 30 yıldır kullanılıyor. İyi ve kötü yönleri tamamen anlaşılmış durumdadır. Operasyon yapıldıktan sonra sonucu hemen görebiliriz, istenilen ölçüyü elde etmek teknik olarak çoğu zaman mümkündür. Kanser ve diğer hastalıklara yol açmadığı bilinmektedir. Silikonun dayanıklılığı sebebiyle çok uzun yıllar bozulmadan kullanılabiliyor. Bir sorun ortaya çıkarsa da çıkarmak ya da değiştirmek her zaman mümkündür. İyi bir yöntemle yerleştirilirse emzirme bozulmuyor, göğüs duyusu büyük oranda korunuyor.

Meme Nasıl Büyür Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Yumurtalık Büyümesi Belirtileri ve Tedavisi

Yumurtalık Büyümesi Belirtileri ve Tedavisi

Böbrek Büyümesi Belirtileri ve Tedavisi

Böbrek Büyümesi Belirtileri ve Tedavisi

Meme Nasıl Büyür?

Meme Nasıl Büyür?

Göğüs Nasıl Büyür?

Göğüs Nasıl Büyür?

Hayvanlarda Üreme Büyüme ve Gelişme

Hayvanlarda Üreme Büyüme ve Gelişme